Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Umowy na ciepło z wnętrza ziemi. Mieszkańcy nie kryją swojego zadowolenia

 

Umowy na ciepło z wnętrza ziemi

Ciepło z wnętrza ziemi popłynie w kolejnych domach w Białym Dunajcu jeszcze prawdopodobnie w tym roku. W urzędzie gminy przedstawiciele Geotermii Podhalańskiej podpisali umowę na wykonanie sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami oraz z właścicielami 70 gospodarstw, które będą ogrzewane tym odnawialnym źródłem energii. Koszt inwestycji to 10 milionów złotych. Mieszkańcy nie zapłacą ani za dokumentację projektu, ani za budowę sieci. Dzięki dotacjom i zaangażowaniu gminy, a także radnych każde z gospodarstw zaoszczędzi około 200 tys zł.

 Jacek Nowak: Koszty dokumentacji z budżetu gminy wykonywanej w zakresie ciepłownictwa to 250 tysięcy złotych dofinansowanie, które otrzymała Geotermia Podhalańska z budżetu państwa, to 10 milionów złotych. Wiem, że przyłączonych będzie 71 obiektów na terenie naszej miejscowości, po przeliczeniu wychodzi, że koszt jednego przyłącza to około 160 tysięcy netto plus podatki, to około 200 tysięcy. Mieszkańcy nie poniosą z tego tytułu żadnych kosztów

Umowy na ciepło z wnętrza ziemi

Umowy na ciepło z wnętrza ziemi. Co na ten temat mówią mieszkańcy?

W Białym Dunajcu do sieci geotermalnej podłączonych zostało już 200 budynków, w tym również te użyteczności publicznej. Mieszkańcy, którzy podpisali umowy z przedsiębiorstwem Geotermia Podhalańska, nie kryją swojego zadowolenia:

Umowy na ciepło z wnętrza ziemi

Czytaj także: