Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Uruchomiono Treningowe Centrum Lawinowe na Kalatówkach [FOTO] [AKTUALIZACJA]

 

Treningowe Centrum Lawinowe na Kalatówkach

AKTUALIZACJA 18.02.2024

Niestety, tymczasowo zamykamy Treningowe Centrum Lawinowe na Kalatówkach z powodu braku pokrywy śnieżnej. Wszyscy zainteresowani mogą z niego skorzystać jeszcze tylko dzisiaj (niedziela, 18 lutego) do godziny 14:00. Centrum wznowi działalność jak spadnie śnieg i warunki pozwolą na organizację treningów lawinowych. Oczywiście będziemy o tym informować na facebookowych profilach Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz akcji Lawinowe ABC.

Na co dzień Centrum jest samoobsługowe i dostępne dla wszystkich odwiedzających z własnym Lawinowym ABC (detektorem, sondą i łopatą) od świtu do zmierzchu. Ponadto, w czasie ferii, w każdy weekend od 9.00 do 14.00, odbywają się tam dyżury ratownika TOPR, podczas których można uzyskać więcej informacji oraz praktycznych wskazówek, a także wypożyczyć sprzęt niezbędny do ćwiczeń.

To świetna szansa, by dowiedzieć się, jak realnie zwiększyć swoje szanse przeżycia, gdy zdarzy się wypadek lawinowy oraz w jaki sposób możemy wtedy pomóc osobom poszkodowanym. Zarówno samodzielny trening, jak i ćwiczenia z ratownikiem TOPR podczas jego dyżuru są bezpłatne.

Centrum powstało we współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz PZU. 

Turyści szukający dodatkowych informacji na temat bezpieczeństwa zimą w górach, znajdą je także w webinarach, do prowadzenia których TPN co roku zaprasza doświadczonych przewodników, ratowników medycznych, ratowników TOPR. Nagrania trafiają na profile Facebook oraz YouTube TPN.

Czytaj także: