Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Urząd Gminy Nowy Targ: Jutro wernisaż wystawy prac Aleksandra Majerskiego

W budynku nowotarskiego Urzędu Gminy - dokładnie na jego drugim piętrze - będzie mieć miejsce wernisaż wystawy prac Aleksandra Majerskiego. To rzeźbiarz, malarz, rysownik i poeta. Jego dzieła prezentowane były dotąd m.in. w Nowym Jorku, Pradze czy we Lwowie. W Nowym Targu zobaczyć będzie je można od jutra - od piątku (15.05).

Gmina Nowy Targ
fot. Google Maps

Szacowany czas czytania: 00:58

Urząd Gminy Nowy Targ. Odbędzie się w nim wernisaż wystawy prac Aleksandra Majerskiego. Już jutro

W Nowym Targu, w tamtejszym Urzędzie Gminy będzie mieć miejsce kulturalne wydarzenie. Uroczyście zostanie tam otwarta wystawa prac Aleksandra Majerskiego. Wydarzenie zaplanowano na jutro – na piątek (15.05). Początek o godz. 14:00.

To wyjątkowa okazja do spotkania ze sztuką pełną wrażliwości, emocji i artystycznej pasji

– mówią w Urzędzie Gminy w Nowym Targu.

Aleksander Majerski to twórca z wieloletnim doświadczeniem. Od 40 lat tworzy w drewnie i kamieniu. Dzieła, które wyszły spod jego ręki wielokrotnie były prezentowane w trakcie wystaw.

Zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Oglądać można było je w Polsce i za granicą – chociażby w Nowym Jorku, w Pradze, Ostrawie, Lwowie, Łucku, Heidenbergu czy Mannheim.

Aleksander Majerski jest również jednym z założycieli Międzynarodowej Grupy Twórców Różnych „Złota Linia” oraz członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Ponadto jest też nauczycielem Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Limanowej.

fot. FB/Urząd Gminy Nowy Targ
Autorka: Joanna Koczyńska-Chmiel

REKLAMA