Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Utrudnienia na Zakopiance. Będą zwężać trasę na wysokości Gaju [AKTUALIZACJA]

Znów czekają nas utrudnienia na Zakopiance. W tym tygodniu - drogowcy znów będą zwężać trasę na wysokości Gaju. Zamknięty zostanie ok. 200-metrowy odcinek jezdni w kierunku Myślenic, a ruch z niego będzie skierowany na jeden pas jezdni przeciwnej.

Utrudnienia na Zakopiance na wysokości Gaju

AKTUALIZACJA 16.11:

Nienajlepsza wiadomość dla kierowców – dziś wieczorem miały zakończyć się prace przy zakopiance w miejscowości Gaj. Tak się jednak nie stanie, bo jak informuje GDDKiA – nie zdołano wykonać wszystkich robót.

Dlatego do piątkowego popołudnia zamknięty pozostanie fragment zakopianki w kierunku Myślenic.

Utrudnienia na Zakopiance
Fot. facebook.com/gddkia

Jak przekazał Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad , zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać do czwartku wieczorem:

Kacper Michna: Te zmiany są związane z tym, że budujemy wiadukt na zakopiance i montujemy konstrukcję wiaduktu nad jezdnią. Będziemy robić po zachodniej stronie. Prace potrwają cztery dni od poniedziałku do czwartku.

W Gaju powstaje wiadukt o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się między ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na dk7, chodniki o długości 750 m, oraz nowa kanalizacja deszczowa. Koszt budowy to prawie 32 mln zł ze środków budżetu państwa.

Czytaj także: