Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Uwaga na oszustów internetowych. Przekręt na ZUS

 

Uwaga na oszustów internetowych, przestrzega ZUS

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zgłaszają się klienci, którzy otrzymali na swój adres email link do wniosku, który pozwoli podwyższyć świadczenie wychowawcze z 500 zł do 800 zł. To oszustwo. ZUS nie wysyła takich wiadomości. Świadczenie od 2024 r. jest podnoszone automatycznie, bez udziału klienta.

Anna Szaniawska: Ostrzegam naszych klientów przed próbą oszustwa. Oszuści tym razem podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych i wysyłają maile z prośbą o uaktualnienie swoich danych osobowych. Jest to rzekomo potrzebne do podwyższenia świadczenia wychowawczego do kwoty 800 zł. Podkreślam, że ZUS nie wysyła takich wiadomości do swoich klientów, a świadczenie wychowawcze od stycznia 2024 roku jest podnoszone do kwoty 800 złotych automatycznie. To oznacza, że nie trzeba w tej sprawie składać żadnego wniosku. Apelujemy do osób, które być może otrzymały taką korespondencję, aby na nią nie odpowiadać, a tym bardziej nie klikać w załączone linki czy też załączniki. Zazwyczaj taki mail ma na celu wyłudzenie naszych danych osobowych czy zainfekowanie komputera

– mówi Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego. W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Czytaj także: