Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na zakopiance – przed nami kolejne utrudniania w Gaju

 

Zmiana organizacji ruchu na zakopiance – dwoma pasami w obu kierunkach

Uwaga kierowcy! Od jutra, 21 listopada, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na Zakopiance w Gaju. Chodzi o miejsce w którym budowany jest węzeł drogowy i nowy wiadukt.

Będziemy mieć po dwa pasy w każdą ze stron, tyle że te będą nieco przesunięte – tłumaczy Kacper Michna z krakowskiego oddziału GDDKiA:

Kacper Michna: Tym razem w każdą stronę kierowcy będą jechać dwoma pasami ruchu. Różnica będzie polegała na tym, że ci, którzy jadą z Krakowa w kierunku Myślenic pojadą dwoma pasami, które zostaną przesunięte nieco w prawo, żeby po lewej stronie zrobić miejsce na dodatkowy pas, a ci, którzy pojadą z Myślenic w kierunku Krakowa – to prawy pas pojedzie normalnie, jak do tej pory, a lewy pas zostanie przeniesiony na odcinku 300 około metrów na jezdnię, która normalnie prowadzi w kierunku Myślenic i tą jezdnią, trochę pod prąd, kierowcy pojadą do Krakowa.

Tak będziemy jeździć do grudnia. Co ważne, tak dużych utrudnień jak wcześniej, czyli zawężania Zakopianki do 1 pasa ruchu – już nie będzie.

Czytaj także: