Radio Alex 105.2 FM Zakopane

VII Rabczańska Kwesta zakończona sukcesem. Zebrano ponad 22 tysiące [FOTO]

 

VII Rabczańska Kwesta za nami

VII Rabczańska Kwesta zakończyła się sukcesem – donoszą jej organizatorzy. Zebrano łącznie ponad 22 tysiące zł. Na ten wynik zapracowało około czterdziestu wolontariuszy, którzy aktywnie zaangażowali się w tegoroczną kwestę i 1 oraz 2 listopada zbierali datki na cmentarzach przy ul. Orkana i na Zaborni.

Choć dokładna kwota zostanie podana po przeliczeniu przez bank, to już dziś wiadomo, że zebrana w tym roku suma będzie się kształtować w okolicach 22 400 zł + 1 dolar i 72 euro. Na ten świetny wynik zapracowało około czterdziestu wolontariuszy, którzy aktywnie zaangażowali się w tegoroczną kwestę i przez dwa dni święta Wszystkich Świętych stali z puszkami i namawiali do wsparcia odwiedzających groby bliskich na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana i komunalnym na Zaborni

– informuje Urząd Miasta w Rabce-Zdroju.

VII Rabczańska Kwesta. Zdjęcia

W zbiórkę zaangażowali się: burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, harcerze i zuchy z Zarytego, uczniowie rabczańskich szkół, Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowania Partyzanckiego ,,Błyskawica” i przedstawiciele różnych środowisk.

Przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie Gniazda Integracji Lokalnej.

Czytaj także: