Radio Alex 105.2 FM Zakopane

W Nowym Targu realizowany będzie program Ciepłe Mieszkanie

 

W Nowym Targu realizowany będzie program Ciepłe Mieszkanie

Wniosek o pozyskanie dofinansowania z ramach tego programu, złożony do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie został rozpatrzony pozytywnie. Przyznana dotacja wynosi ok. 840 tys.

Fot. czystepowietrze.gov.pl

Program dotyczący wymiany kopciuchów skierowany jest do osób mieszkających w domach wielorodzinnych, bo ci w obecnych projektach dotacyjnych nie mogli sięgać po wsparcie:

Grzegorz Watycha: Po zawarciu umowy z funduszem pracownicy Referatu do spraw Ochrony Środowiska przygotują szczegółowy regulamin dotacyjny w oparciu o wytyczne funduszu. Program ten przewiduje wsparcie dla przedsięwzięć polegających na wymianie nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe i poprawie efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Zainteresowanych właścicieli lokali spełniających kryteria zapraszam do Referatu ds. Ochrony Środowiska, gdzie pracownicy będą wyjaśniać szczegółowe zasady programowe i pomagać w wypełnieniu deklaracji na to dofinansowanie

– mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Czytaj także: