Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Weekend majowy na Podhalu: Jakie jest zainteresowanie rezerwacjami?

 

Zbliża się długi weekend majowy. Czy turyści spędzą weekend majowy na Podhalu?

Jakie jest zainteresowanie turystów pobytem w naszym regionie? Tradycyjnie Maciek Pałahicki udaje się w tej sprawie do źródła. Zacznijmy od Dariusza Galicy z firmy wspierającej hotelarzy i jego rady:

Dariusz Galica: Wiecie, tak się składa, że kto jest rozsądny i troszeczkę wolnych dni sobie zostawił, to jak sobie połączy weekend przed weekendem majowym i te parę dni doda, to może mieć całkiem fajny długi pobyt, bo przede wszystkim ceny na weekend majowy nie są wygórowane, a te bezpośrednio przed weekendem majowym – końcówka kwietnia, to są ceny pozasezonowe. To jak przyjedziecie na dłużej, wyjdzie Wam całkiem fajna cena.

Marzena Kozłowska z jednego z hoteli w Zakopanem także powiedziała, że jej zdaniem warto zrobić rezerwację wcześniej:

Marzena Kozłowska: Wszystko zależy czego goście oczekują. Bo jeżeli ktoś ma ulubiony standard pokoju i np. chciałby jakiś konkretny pokój z jakimś konkretnym widokiem, to wtedy rzeczywiście tych pokoi może braknąć w pierwszej kolejności. Dostępność mamy w tej chwili we wszystkich kategoriach, więc nie ma jakiegoś takiego wielkiego parcia. Natomiast rzeczywiście to przyspiesza.

Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej stwierdził, że zainteresowanie jest ogromne, natomiast decyzje o przyjeździe a więc i rezerwacji zapadać będą najprawdopodobniej niemal w ostatniej chwili. Zależy to od wielu czynników, w tym głównie prognozy pogody:

Karol Wagner: Tę decyzję zakupową podejmą w emocji głównie prognozo-pogodowej na kilka dni przed rozpoczęciem weekendu. Będziemy mieli prawdopodobnie kazus zeszłorocznego weekendu majowego, kiedy 3 z 5 dni było obłożone przyzwoicie, ale średnio. A 2 dni z tą najlepszą pogodą zatkały Zakopane zupełnie. Nawet czekaliśmy wtedy do wejścia do dolin tatrzańskich.

Czytaj także: