Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 32. finał

W niedzielę wolontariuszy WOŚP będzie można spotkać w całym naszym regionie nie tylko na ulicach miast i wsi, ale również na Tatrzańskich szczytach u wylotów dolin i w schroniskach.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę 32. finał

NOWY TARG

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. W tym roku cel zbiórki brzmi „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. W Nowym Targu wzorem lat poprzednich zorganizowana zostanie całodzienna impreza:

Ewa Garbacz: Miejskie Centrum Kultury jest współorganizatorem. Od 10:00 ruszamy z różnymi atrakcjami, także bardzo serdecznie zapraszam do wsparcia. Jakbyście Państwo mieli coś do zaoferowania na licytacje, to bardzo chętnie przyjmiemy

– w imieniu organizatorów mówiła Ewa Garbacz.

Finał 32. WOŚP – Nowy Targ – Miejskie Centrum Kultury

RABKA-ZDRÓJ

Większość wydarzeń odbędzie się w Teatr Lalek Rabcio lub na pobliskim terenie, jednakże zapraszamy również do Miejska Biblioteka Publiczna oraz do Parku Zdrojowego. Szczegóły – Sztab WOŚP Rabka.

32. Finał WOŚP w Rabce-Zdroju

ZAKOPANE

Na scenie Kombinatu, nowego miejsca na zakopiańskiej mapie kulturalnej, wystąpi osiem formacji prezentujących bardzo różne style muzyczne. Między innymi usłyszymy podopiecznych Zakopiańskiej Akademii Śpiewu, New Market Jazz Band and Ladies zespół obchodzący 40 rocznicę swojego istnienia prezentuje muzykę nowego Orleanu. Fantastyczny duet ojciec i syn: Klemens i Mateusz Etynkowscy wystąpią wraz ze swoimi przyjaciółmi. Najmłodszy z występujących zespołów nosi intrygującą nazwę Nie tym Tonem i prezentuje muzykę opartą na spisko – podhalańskiej muzyce ludowej. Koncert rozpocznie się o godzinie 13:00.

WOŚP Zakopane – Gramy Razem

AUKCJE WOŚP

Fantastyczne przedmioty można znaleźć na aukcjach na rzecz orkiestry.

Tatrzański Park Narodowy

Na aukcji internetowej Tatrzańskiego Parku Narodowego można wylicytować fragment 100-letniej drabinki z Koziej Przełęczy, czy zdemontowane tabliczki kierunkowe.


Do wylicytowania także wycieczka na Kasprowy Wierch w towarzystwie Dyrektora TPN, Otylii Jędrzejczak, Andrzeja Bargiela. Taką wycieczkę poszerzoną o Czerwone Wierchy proponuje wójt gminy Kościelisko Roman Krupa.


Podhalański sztab WOŚP

Podhalański sztab WOŚP wystawił na aukcje między innymi plastron Kamila Stocha.

Chochołowska

W Schronisku na Ornaku, w sobotę będzie można wziąć udział w aukcji, którą poprowadzi Kuba Meglicz „Pod młotek” pójdą m.in. książki Beaty Sabały-Zielińskiej i Wojciecha Szatkowskiego, płyta Zakopower z dedykacją, grafika Anny Schumacher, czy blacha słynnej schroniskowej szarlotki.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyli się również ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeśli chcecie spędzić z nimi dzień, macie taką szansę. Licytacja trwa. A w programie spotkania: śniadanie w siedzibie TOPR-u, odwiedziny w bazie śmigłowca Sokół, przejazd lub wycieczka do tatrzańskiego schroniska, no i oczywiście pamiątkowe zdjęcie. Zwycięzca aukcji może wziąć ze sobą osobę towarzyszącą. Wszystkie szczegóły znajdziecie na Facebooku TOPR-u.

Allegro licytacje: Dzień z ratownikami TOPR