Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Willa Anioł w Rabce-Zdroju: Koniec remontu coraz bliżej [FOTO]

 

Willa Anioł w Rabce-Zdroju

Zabytkowa willa Anioł to jeden z najstarszych budynków w Rabce. W 2018 roku częściowo strawił go pożar. Trwa jego odbudowa. Koszt remontu po przetargu wyniósł prawie 8 milionów zł. 6 milionów pozyskano z programu Polski Ład i od ubezpieczyciela, resztę dołożyła gmina Prace odbywają się pod opieką konserwatora zabytków.

Leszek Świder: Jesteśmy na takim etapie, że odtwarzamy to, odbudowujemy to z detalami. Firma deklaruje, że tak jak mamy w umowie, że uda się to wszystko zrobić w tym roku i do końca roku, że uda się uzyskać pozwolenia i odbiory. Oby się udało z tego względu, że jest to praca taka żmudna i koronkowa. I tak jak sam to obserwuję, widzę, że bez przerwy tam pracują ludzie i firmy. Natomiast trochę jeszcze tej pracy tam zostało.

Fot. gmina.rabka.pl

Do gminy należą jeszcze 4 inne zabytkowe budynki. Leszek Świder, burmistrz Rabki marzy o tym by wyremontować je wszystkie i zapewnia, że do willi Anioł nie wrócą już lokatorzy.

Leszek Świder: Ten budynek zostanie przekazany naszemu Centrum Kultury, Sportu i Promocji i chcielibyśmy, żeby tam znalazły swoją siedzibę m.in. organizacje i stowarzyszenia, które działają tutaj na terenie naszej gminy, w różnych miejscach one się znajdują, czyli między innymi Uniwersytet Trzeciego Wieku, nasza orkiestra strażacka.

Swoje miejsce znajdą tu również Związek Podhalan, Związek Rencistów i emerytów, sale wystawowe i sala w której będzie można udzielać ślubów. Z burmistrzem Rabki Leszkiem Świdrem rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: