Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Willa Oksza: Urzeczeni. Tradycyjny pejzaż tatrzański- to tytuł najnowszej wystawy

 

Willa Oksza zaprasza na nową wystawę

Urzeczeni. Tradycyjny pejzaż tatrzański. To tytuł najnowszej wystawy w willi Oksza, filii Muzeum Tatrzańskiego – wernisaż już w piątek (1.11.):

Zofia Radwańska: Artyści od XIX wieku po XXI wiek zachwycali się Tatrami i próbowali oddać ten zachwyt właśnie czy to na płótnach, czy to na kartkach. Na wystawie nie zobaczymy takiego chronologicznego podziału, że od najstarszych do tych właśnie najbardziej współczesnych, tylko właśnie tymi zachwytami będziemy podążać za artystami, motywami, nastrojami. Może się tak zdarzyć, że dziewiętnastowieczne płótno może być koło jakiegoś XX-wiecznego obrazu. No, zobaczymy, jak te spotkania wypadną.

Na wystawie zostaną pokazane prace uznanych artystów takich jak Stanisław Witkiewicz i jego syn Witkacy czy Leon Wyczółkowski i Stanisław Gałek. Atrakcją będą obrazy, które do tej pory w Muzeum Tatrzańskim nie były pokazywane.

Zofia Radwańska: Będą prace także od prywatnych kolekcjonerów i na przykład są to nazwiska, których Muzeum Tatrzańskie nie posiada, nie ma w zbiorach…

Z Zofią Radwańską kuratorką wystawy rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: