Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wiosna na nartach? Pewnie, warunki nadal są bardzo dobre

 

Wiosna na nartach? Na Kasprowym Wierchu panują bardzo dobre warunku narciarskie

To w tej chwili jedyne miejsce w Polsce gdzie można szusować na naturalnym śniegu. Trasy zjazdowe na Goryczkowej czy Gąsienicowej będą czynne również w Święta Wielkanocne. Czy pojeździmy na nartach w weekend majowy?

Marian Szewczyk: W Kotle Gąsienicowym warunki bardzo dobre. W Kotle Goryczkowym również, w dolnej części trasy na Goryczkowej jest troszkę mniej śniegu, ale ostrożnie jadąc bezpiecznie można dojechać do dolnej stacji kolei na Goryczkowej. Wygląda na to, że do świąt tutaj będziemy mogli się cieszyć tym warunkami śniegowymi i zimowymi. A po świętach zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja. To wszystko zależy od pogody. Proszę pamiętać, że my tutaj na naturalnym śniegu jeździmy i korzystamy z tego, co nam natura pozwala. To jest jedyne miejsce w Polsce, gdzie można poszusować w warunkach alpejskich. Marzec, kwiecień to są najpiękniejsze miesiące na Kasprowym. Długi dzień, ciepło, można się opalać, zażywać tutaj witamin od słońca. Serdecznie zapraszamy.

Radio Alex: Muszę zapytać jeszcze o weekend majowy, bo wielu narciarzy liczy na to, że tradycyjnie już w ten weekend też się da jeszcze pojeździć na nartach na Kasprowym.

Marian Szewczyk: Nie możemy obiecać, że tak będzie, ale postaramy się dotrzymać tradycji i przynajmniej w kotle, jeżeli będą tylko warunki, to gwarantujemy, że kolej będzie funkcjonować.

Z Marianem Szewczykiem dyr. do spraw techniczno- operacyjnych Polskich Kolei Linowych rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: