Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Właśnie rusza przegląd sztuki współczesnej „Młode Zakopane”

 

Stacja Kultura to miejsce, w którym rozpoczyna się artystyczna podróż. Właśnie rusza projekt Młode Zakopane!

Projekt jest skierowany do artystów związanych z miastem pod Giewontem. Mogą wziąć udział w przeglądzie , który będzie miał formę konkursową:

Beata Macher: Młode Zakopane to zaproszenie do przedstawienia swojego dorobku, swoich prac w bardzo różnym obszarze od fotografii, przez malarstwo, grafikę, a nawet rzeźbę i instalacje, dla których na pewno znajdziemy miejsce i chcemy, żeby nie tylko zrobić projekt wystawienniczy, wystawę, ale wesprzeć młodego twórcę. Czyli chcemy wydać specjalny, nazwijmy to katalog w formie teczki, zrobić film dotyczący nie tylko samych młodych twórców, ale jak przebiegał sam projekt. A przede wszystkim zależy nam na tym, żeby stacja stała się dla nich miejscem, gdzie będą mogli się spotkać z mieszkańcami, ze sobą, czasami nawet dotknąć spraw edukacji.

W pierwszym etapie prace przesłane elektronicznie będzie oceniało jury. A kto może wziąć udział w przeglądzie?

Beata Macher: Jak sama nazwa wskazuje jest to Młode Zakopane, czyli jest to pokolenie zakopiańczyków, czy osób, które w jakiś sposób czują, że są z miastem związane. Bardzo często są to osoby, które się tu urodziły i wyjechały stąd, ale uważamy, że ciągle są zakopiańczykami. Mamy taką nadzieję. Więc od 18 do 35 roku życia absolwenci i studenci uczelni artystycznych i z czego bardzo się cieszę i za co bardzo dziękuję dyrekcji Liceum Plastycznego, Szkoły Kenara zapraszamy ostatni rok, czyli osoby po 18. roku życia, czyli również osoby jeszcze kształcące się w Zakopanem.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Zakopiańskiego Centrum Kultury. Stacja Kultura znajduje się na ul. Chramcówki w dworcu kolejowym. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać do końca września tego roku. Z Beatą Majcher szefową Zakopiańskiego Centrum Kultury rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.


Czytaj także: