Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wniosek o 800+ na kolejny okres. Od 1 lutego można go składać

 

Od 1 lutego można składać wnioski 0 800+ na kolejny okres

Beneficjenci „800+” którzy już je pobierają, nie powinni jeszcze składać wniosku na kolejny okres świadczeniowy. Można to zrobić od 1 lutego tego roku.

Anna Szaniawska: Od 1 lutego 2024 r. ZUS zacznie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze 800+ na nowy okres, czyli od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 roku.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Wniosek na nowy okres świadczeniowy będzie można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo swój bank – jeśli uruchomił tę usługę.

Wniosek o 800+ najwygodniej złożyć przez aplikację mZUS. Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Należy ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store.

Aplikacja mZUS przyspiesza wypełnienie wniosku. Jeśli ZUS wcześniej już przyznał świadczenie, to wniosek na nowy okres zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. W razie potrzeby klient możne je edytować. Podobnie jak na PUE, jeśli dzieci są zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, to w kreatorze wniosku rodzic może pobrać ich dane (m.in. PESEL, data urodzenia) automatycznie.

– mówi Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Czytaj także: