Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Woda w Nowym Targu warunkowo dopuszczona do spożycia

 

Woda w Nowym Targu warunkowo dopuszczona do spożycia

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego – informuje w komunikacie Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu. To oznacza, że wodę można pić wyłącznie po przegotowaniu.

W ramach urzędowej kontroli sanitarnej 26 września br. przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu pobrali próbki wody z wodociągu publicznego Nowy Targ – Oczyszczalnia ścieków na ul. Polnej. Badanie laboratoryjne wykazało przekroczenie parametru mikrobiologicznego (drobnoustrojów).

Warunkowa przydatność wody w ramach dopuszczalnej wartości parametrów kwestionowanych nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi. Wykorzystanie takiej wody do picia bez przegotowania może stanowić zagrożenie dla zdrowia osób z niej korzystających. Woda z wodociągu publicznego Nowy Targ użyta do spożycia winna być uprzednio przegotowana. Woda nadaje się do celów gospodarczych, lecz nie należy dopuścić do spożycia w formie surowej

– informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu.

Fot. mzwik.nowytarg.pl