Radio Alex 105.2 FM Zakopane

World Snow Day w Zakopanem. W programie zbiórka krwi

Najbliższy weekend zapowiada się w Zakopanem naprawdę intensywnie. Miasto organizuje w tym czasie Międzynarodowy Dzień Śniegu. W najbliższą niedzielę, w ramach wydarzenia, na Górnej Równi Krupowej stanie autobus, w którym w godz. od 11.00 do 14.00 będzie można oddać krew.

World Snow Day w Zakopanem – sprawdź program

O programie dwudniowego wydarzenia opowiedziała nam Agata Pacelt z zakopiańskiego urzędu miasta.

Agata Pacelt: Zawody dla rodziców z dziećmi. Zachęcamy. Będą starty w duecie. Dzieci od 4 do 14 roku życia wraz z rodzicami lub opiekunami. Narty, snowboard, rakiety śnieżne. Będzie super zabawa zakończona zjazdem już po ciemku, przy czołówkach, właśnie stokiem na Nosalu, także zapraszamy.

W niedzielę impreza przeniesie się na Górną Rówień Krupową. Moc atrakcji będzie na was czekała już od godziny 11:00.

Agata Pacelt: Będzie świetna zabawa, będzie chmurka śnieżna, będzie tor przeszkód, będą szkolenia lawinowe, będą nasi partnerzy z między innymi Tatrzańskiego Parku Narodowego, będzie można zwiedzić Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dowiedzieć się czegoś o śniegu, o przewidywaniu i prognozowaniu pogody. Jeśli tylko warunki na to pozwolą, będziemy też się bawić na skuterach śnieżnych. Także zapraszamy od 11:00 do 14:00 w najbliższą niedzielę.

Fot. facebook.com/WorldSnowDayZakopane

Czytaj także: