Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wspieramy prawdziwego Białego Misia. Posłuchajcie, co mówiły osoby, które włączyły się do akcji [WIDEO]

 

Nie milkną echa naszej radiowej akcji „Wspieramy prawdziwego białego Misia”

W samo południe przy oczku wodnym zrobiliśmy sobie zbiorowe zdjęcie z panem Markiem Zawadzkim, który jako jedyny posiada certyfikat od burmistrza miasta na kontynuacje ponad stuletniej tradycji i pozwolenie na występowanie w roli Białego misia. Do naszej akcji przyłączyli się zakopiańscy dziennikarze, firmy i najsłynniejsza podhalańska blogerka kulinarna. Nie zabrakło mieszkańców Zakopanego i turystów:

Maciej Pałahicki: Prawdziwy Biały Miś, który kultywuje 100-letnią tradycję, jest tutaj z nami i bardzo nam zależy, żebyśmy pokazali mu nasze poparcie, żebyśmy sobie zrobili z nim wspólne zdjęcie.

Radio Alex: Dlaczego się zdecydowałeś przyłączyć do tej akcji?

Władek Biały: Najważniejszy powód jest taki, że czasem trzeba coś zrobić, coś społecznie, chociaż w sumie to niewielka akcja. Mamy zamiar trochę odczarować zły obraz, który się w ostatnim czasie pojawił.

Radio Alex: Zmieni się coś?

Władek Biały: Myślę, że to sprowokuje dyskusję i wyjdzie to na dobre.

Radio Alex: Dlaczego zdecydowałaś się przyłączyć do tej akcji?

Lady Kitchen: Chciałam pomóc. Jak widzę to, że nikt nie reaguje, wszyscy krzyczą, że trzeba coś zrobić, że się źle dzieje a dalej się dzieje to samo, a nikt z tym nic nie robi, więc postanowiłam się przyłączyć i wykorzystać moje miejsce w sieci na to, żeby pomóc.

(…)

Radio Alex: Dlaczego warto wspierać oryginalnego Białego Misia?

Turystka: Wydaje mi się, że tej chińszczyzny mamy za dużo i trzeba wspierać to, co jest polskie. Podhale ma swoją kulturę i tego powinniśmy się trzymać.

Radio Alex: Dlaczego jesteś tutaj dzisiaj?

Barbara Caillot: Bo bardzo mi zależy na Zakopanem. Mam nadzieję, że akcja z Białym Misiem jest też pretekstem, żeby wydobyć to, co jest piękne w Zakopanem, prawdziwe tradycje, żeby było trochę mniej tandety na Krupówkach. Mamy przepiękne zabytki i wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że to jest właśnie ten moment.

Mieszkaniec: Zależy mi na dobrym wizerunku miasta, w którym mieszkam.

Radio Alex: A tamten pseudomiś psuje wizerunek?

Mieszkaniec: Maskotka, od której czuć alkohol, która jest chamska, nie bardzo pasuje do wizerunku miasta.

Turystka: Przeczytaliśmy o hejcie w internecie, że miś jest chytry, a to nieprawda. Wiele lat tu przyjeżdżamy, miś zawsze był sympatyczny i przyszliśmy zaprotestować, powiedzieć, że oryginał jest super, a nie lubimy przebierańców. Nieuczciwe to jest. I wcale w Zakopanem nie są wszyscy chytrzy.

Radio Alex: Zrobiliście sobie zdjęcie z Misiem?

Turystka: Oczywiście, zrobiliśmy.

Czytaj także: