Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wybierasz się w góry? Sprawdź, jakie warunki panują w Tatrach

 

Jakie warunki panują w Tatrach?

Warunki w Tatrach są dobre, jednak miejscami na szlakach jest mokro. I uwaga, bo zwłaszcza nad ranem i w miejscach zacienionych mogą już występować oblodzenia.  Dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych są silniejsze porywy wiatru.
Pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką są uszkodzone poręcze mostków. Na odcinku Drogi pod Reglami między Kirami a Małą Łąką oraz na szlaku żółtym na odcinku Sucha Przełęcz – dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Gąsienicowej napotkacie utrudnienia z powodu remontu tych szlaków.
Obryw skalny w rejonie wschodniej ściany Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego spowodował, że TPN odradza tam wspinaczki. Trzeba również zachować szczególną ostrożność podczas wędrówek na Przełęcz pod Chłopkiem.
Remont drogi do Morskiego Oka
Fot. zakopane.pl
Mamy także informację dla planujących wyprawę w rejon Morskiego Oka:
Szymon Ziobrowski: Od piątku dostępna dla ruchu turystycznego jest droga do Morskiego Oka, tam położono na pewnym odcinku nową nakładkę asfaltu.

Co z wymianą sztucznych ułatwień w rejonie Orlej Perci?

Szymon Ziobrowski: Od piątku, kto pierwszy chce dotknąć nowej drabinki na Koziej Przełęczy, musi się spieszyć, otwieramy nowy odcinek od Zawratu.

Czytaj także: