Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wycinka drzew w Nowym Targu wzbudziła duże emocje

 

Mieszkańców zbulwersowała wycinka drzew w Nowym Targu obok Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Nowy Targ

O wycinkę trzech sosen zapytał podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Marcin Jagła.

Marcin Jagła: Chciałbym prosić pana Waldemara Wojtaszka w związku z tym, że wystąpili do mnie mieszkańcy, gdyby nam w skrócie bardzo syntetycznie mógł przedstawić kwestię wyciętych sosen przy MPECu. To taka sprawa, która ludzi poruszyła, zbulwersowała. Być może wynika to z niewiedzy. Pan wydawał taką decyzję na wycinkę drzew.

MPEC zwrócił się do urzędu miasta o zgodę na wycinkę trzech sosen w związku z zaplanowaną inwestycją:

Waldemar Wojtaszek: One zostały wycięte w związku z inwestycją MPECu, w związku z kogeneracją, z zasilaniem kablem energetycznym. To jest firma, która projektowała właśnie tam w tym miejscu realizowała skrzynki. Tam jest kabel też średniego napięcia i w związku z tym te trzy drzewa kolidowały. Projektant tak zaprojektował te skrzynki i taki wniosek wpłynął z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

– mówił Waldemar Wojtaszek, wiceburmistrz Nowego Targu.

Jan Sieka: A Państwo jak zaprojektuje projektant, że będzie przechodzić przez środek urzędu miasta kabel energetyczny, to też się zgodzicie?

Waldemar Wojtaszek: Panie Przewodniczący, bez złośliwości, analizujemy i w wielu przypadkach właśnie, gdy projektanci kreślą tę kreskę właśnie po drzewach stopujemy ich, zapraszamy na spotkanie i następuje uzgodnienie i to właśnie w przypadku inwestycji i gazowych, i sieci ciepłowniczej, niekiedy energetycznych, następowała właśnie na nasz wniosek korekta i pewne drzewa zostały oszczędzone

– zapewniał wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek w odpowiedzi na ironiczne pytanie Jana Sięki, przewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ.

Prezes MPEC-u obiecał, że w ramach rekompensaty za wycięte sosny, zostaną nasadzone nowe drzewa – zapewnił wiceburmistrz Wojtaszek.

Zdjęcia z wycinki znajdziecie na Facebookowej grupie: Nowy Targ – Stolica Podhala 

Czytaj także: