Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wyniki wyborów 2023: Porównanie wyników ogólnopolskich i z powiatów

 

Wyniki wyborów 2023

Porównanie dotychczasowych wyników wyborów do sejmu, jakie aktualnie spływają do Państwowej Komisji Wyborczej z całego kraju i powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego.

W wyborach do sejmu pierwsze miejsce pod względem ilości głosów zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z prawie 40% głosów. Na drugim miejscu jest Komitet wyborczy koalicja obywatelska z nieco ponad 27% głosów. Na trzecim Trzecia droga, Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie stronnictwo ludowe z wynikiem ponad 14%.

W powiecie tatrzańskim i nowotarskim również wygrywa PIS z prawie 60% głosów W powiecie tatrzańskim na drugim miejscu jest Trzecia Droga – Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie stronnictwo ludowe z wynikiem prawie 11%, a dopiero na trzecim komitet wyborczy Koalicji Obywatelskiej z wynikiem zaledwie 10.5%.

W powiecie nowotarskim pierwsze miejsce bez zmian. na drugim miejscu jest Komitet wyborczy Koalicji Obywatelskiej z 11 procentami poparcia, a na trzecim Konfederacja Wolność i niepodległość z wynikiem nieco ponad 10 procent.

Czytaj także: