Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wyniki wyborów w Nowym Targu: Miastem rządził będzie Grzegorz Watycha [AKTUALIZACJA]

Wyniki wyborów w Nowym Targu. Grzegorz Watycha - obecny burmistrz Nowego Targu, czy jego kontrkandydat - Maciej Tokarz? Kto będzie rządził w Nowym Targu przez najbliższe 5 lat? Niebawem poznamy wyniki głosowania w II turze wyborów. Bądźcie z nami! Materiał aktualizowany!

Wyniki wyborów w Nowym Targu

AKTUALIZACJA:

Grzegorz Watycha zwycięża

Wyniki wyborów w Nowym Targu

Mamy już wyniki ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Nowym Targu. Dzięki temu wiemy, że przez kolejnych pięć lat miastem rządził będzie Grzegorz Watycha, który uzyskał w drugiej turze poparcie 56,14% wyborców. Na Macieja Tokarza zagłosowało o 1151 mniej osób.

Dane z PKW:

  • Maciej TOKARZ – 43,78% (3 976 głosów)
  • Grzegorz WATYCHA – 56,22% (5 106 głosów)

Z nieoficjalnych wyników drugiej tury wyborów burmistrzów, wynika że w Nowym Targu na fotelu burmistrza nadal będzie zasiadał Grzegorz Watycha

AKTUALIZACJA:

Po podsumowaniu głosów oddanych w przeszło 80% komisji wyborczych, nadal faworytem w wyścigu do fotela burmistrza jest Grzegorz Watycha. Dotychczasowy włodarz miasta ma poparcie ponad 55% wyborców. Jego przewaga nad Maciejem Tokarzem wynosi ponad 800 głosów.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

W Nowym Targu bardzo wyraźnie prowadzi dotychczasowy burmistrz, na którego oddało głos o niemal tysiąc wyborców więcej niż na Macieja Tokarza.

Nie ma jeszcze wyników ze wszystkim komisji, a na oficjalne wyniki wyborów w obu miastach trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do rana, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza zamieści je na swojej stronie internetowej.

Czytaj także: