Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wyniki wyborów w Zakopanem: Łukasz Filipowicz nowym burmistrzem [AKTUALIZACJA]

Wyniki wyborów w Zakopanem: Punktualnie o godzinie 21:00 zamknięto lokale wyborcze, wyniki II tury wyborów na burmistrza powinniśmy więc poznać stosunkowo szybko. Zostańcie z nami, jak tylko spływać będą pierwsze, nieoficjalne wyniki, będziemy aktualizowali ten materiał. Kto wygra? Agnieszka Nowak-Gąsienica czy Łukasz Filipowicz?

Wyniki wyborów w Zakopanem

Łukasz Filipowicz nowym burmistrzem Zakopanego

Wyniki wyborów w Zakopanem
Fot. facebook.com/lukaszmariuszfilipowicz

AKTUALIZACJA:

To już pewne: nowym burmistrzem Zakopanego będzie Łukasz Filipowicz, którego w drugiej turze wyborów samorządowych poparło ponad 63% wyborców. Swoją konkurentkę Agnieszkę Nowak Gąsienicę wyprzedził o ponad 2,5 tysiąca głosów.

Dane z PKW:

  • Łukasz FILIPOWICZ 63,16% (6 017 głosów)
  • Agnieszka NOWAK-GĄSIENICA (3 509 głosów)

Z nieoficjalnych wyników drugiej tury wyborów burmistrzów, wynika że w Zakopanem wygrał Łukasz Filipowicz

AKTUALIZACJA:

Po zliczeniu głosów z prawie 90% komisji wyborczych w Zakopanem, utrzymuje się, a nawet powiększa przewaga Łukasza Filipowicza. Kandydata niezależnego popiera 62,5% wyborców. Na popieraną przez Prawo I Sprawiedliwość Agnieszkę Nowak Gąsienicę głosy oddało ponad 37% wyborców.

AKTUALIZACJA:

Mamy już oficjalne wyniki z ponad połowy obwodów głosowania w Zakopanem. Wyraźnie prowadzi Łukasz Filipowicz, który uzyskał ponad 60% głosów. Jego konkurentka – dotychczasowa wiceburmistrz Zakopanego Agnieszka Nowak Gąsienica na razie zdobywa 39% głosów.

Wcześniej pisaliśmy:

Przewaga Filipowicza jest bardzo wyraźna: zwyciężył niemal we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych, z których napływają pierwsze dane. Agnieszka Nowak-Gąsienica zdobyła więcej głosów prawdopodobnie tylko w jednej z komisji.