Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wysokie temperatury jak na styczeń. Na Podhalu mamy odwilż. Kiedy czeka nas powrót zimy?

 

Duża dynamika w pogodzie – wysokie temperatury jak na styczeń i stosunkowo mało śniegu w Tatrach

Czy czeka nas powrót zimy?

Paweł Parzuchowski: W drugiej połowie zapowiadane są większe opady śniegu. Zobaczymy, czy na wysokości Zakopanego tak będzie. Na pewno w Tatrach spadnie kilkadziesiąt centymetrów śniegu. Wierzymy, że to będzie może początek większej przygody zimowej, że wysokość pokrywy będzie adekwatna do do średnich z naszego sezonu zimowego. Temperatura na razie będzie oscylować wokół zera, jutro np. w prognozach nawet +10 stopni przy oddziaływaniu wiatru halnego. W środę również na plusie, ale w czwartek powinno już pomalutku poniżej zera schodzić i przy opadach śniegu mamy szansę na kilka dni prawdziwej zimy.

– mówi Paweł Parzuchowski, kierownik stacji meteorologicznej w Zakopanem.

Pogoda nietypowa jak na styczeń. Nie narzekamy, ale trochę się dziwimy. Szczególnie, ze temperatury dziś i jutro poszybuja dość wysoko:

Paweł Parzuchowski: W prognozach nawet +10 stopni przy oddziaływaniu wiatru halnego. W środę również na plusie, ale w czwartek powinno już pomalutku poniżej zera schodzić i przy opadach śniegu mamy szansę na kilka dni prawdziwej zimy. A jak dalej? Tego nikt nie wie, zobaczymy

– zapewnia Paweł Parzuchowski.

Czytaj także: