Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wznowiono remonty na zakopiance. Sprawdź, gdzie są utrudnienia

 

Remonty na zakopiance

Po weekendowej przerwie wznowiono remonty na zakopiance. Gdy dodać do tego kapryśną jesienną aurę z deszczowymi momentami lub mgłą, to warto zapamiętać takie miejsca. Radio Alex sprawdziło więc, gdzie i  jakie możecie napotkać utrudnienia.
Zacznijmy od półkilometrowego odcinka w Głogoczowie. Prace prowadzone są w godzinach od 20.00 do 6.00 na jezdni w kierunku Krakowa. To oznacza, że kierowcy mogą wtedy jechać tylko jednym pasem i z ograniczoną do 60 km/h prędkością.
Kacper Michna: W Głogoczowie będziemy remontować 500 metrów jezdni, tutaj remont jest potrzebny ze względu na to, że ta nawierzchnia jest  zużyta. To będzie remont nocny, w ciągu dnia dla kierowców nie będzie różnicy, bo będą ciągle dwa pasy dostępne do ruchu, natomiast w nocy od 22.00 do 6.00 będziemy najpierw ściągać wierzchnią warstwę asfaltu, potem położymy nową i na końcu pomalujemy znaki poziome.
Roboty mają zakończyć się w ten piątek (29.09).
Płynniej i szybciej na Zakopiance
Fot. gov.pl
W Libertowie drogowcy pracują przy murze oporowym. To jednak  też oznacza drogowe utrudnienia:
Kacper Michna: To zamknięcie będzie od poniedziałku do piątku od 6.00 do 14.00. Cały remont potrwa 1,5 tygodnia, natomiast codziennie po 14.00 będziemy udostępniać oba pasy na jezdni na Myślenice, w weekendy kierowcy też będą mogli korzystać z obu pasów ruchu.
Przypomina Kacper Michna z krakowskiego oddziału GDDKiA, a w komunikacie czytamy, że tu zakończenie wstępnie zaplanowano w tę środę (27.09).
Czytaj także: