Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Wzrost kontroli na granicy ze Słowacją. Ponad 15 tysięcy osób sprawdzonych

W związku z wprowadzeniem nowych zasad dotyczących przekraczania granicy, w sobotę na granicy Polski ze Słowacją przeprowadzono wzmożone kontrole. Według informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, podczas tych kontroli skontrolowano 15,2 tysiąca osób oraz 5,5 tysiąca pojazdów.

Wzrost kontroli na granicy ze Słowacją

Od 4 października br. przekraczanie granicy polsko-słowackiej jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole przeprowadzane są w sposób losowy, dotyczą one osób wjeżdżających do Polski. W związku z tym każda osoba podróżująca przez granicę powinna posiadać ze sobą dokument podróży – dowód osobisty lub paszport.

Wprowadzenie nowych zasad ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa granicy oraz kontrolę przepływu osób i pojazdów. Kontrole mają charakter selektywny i mają polegać na wyrywkowym sprawdzaniu podróżnych. Jest to reakcja na zmieniającą się sytuację na granicy oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego kraju.

Kontrole na granicy ze Słowacją, Kontrole na granicy ze Słowacją, kontrola na polsko-słowackiej granicy
Fot. facebook.com/STRAZGRANICZNA

Wprowadzenie nowych procedur przekraczania granicy spotkało się z różnymi opiniami. Jedni są przekonani, że jest to niezbędne w obecnej sytuacji i zapewni większe bezpieczeństwo, inni natomiast obawiają się, że może to prowadzić do utrudnień w podróżach oraz pogorszenia stosunków z sąsiadami. W każdym razie, kontrole będą prowadzone, a podróżni powinni być przygotowani na ich możliwość podczas przekraczania granicy.

/PAP

Czytaj także: