Radio Alex 105.2 FM Zakopane

XII Zlot Motocyklowy w Miętustwie już w najbliższą niedzielę

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się Zjazd Motocyklowy w Miętustwie organizowany przez grupę motocyklową Pasja i Wiara oraz parafię pw. NMP Królowej Polski. Będzie to już dwunasta edycja tej popularnej imprezy, na którą rokrocznie zjeżdżają się setki motocyklistów z regionu i całej Polski.

XII Zlot Motocyklowy w Miętustwie 9 czerwca 2024

Jak co roku koło południa motocykliści spotkają się na parkingu przy kościele w Miętustwie, by o godzinie 13:00 wziąć udział we wspólnej Mszy Świętej wraz z tradycyjnym poświęceniem motocykli.

Więcej szczegółów znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku: XII Zjazd Motocyklowy w Miętustwie na Podhalu

Popołudnie upłynie zebranym na zabawie podczas pikniku

Jak co roku uczestnicy będą mogli również wesprzeć cel charytatywny i tym razem wziąć udział w akcji Pomagamy Marysi „Pomóż zobaczyć więcej – Marysia Białońska”.

Marysia to 7-letnia dziewczynka z Bańskiej Niżnej, u której zdiagnozowano zwyrodnienie barwnikowe siatkówki typu 20. To ciężka choroba, która cały czas postępuje, prowadząc do całkowitej ślepoty. Ratunkiem, by zatrzymać chorobę jest podanie terapii genowej czyli leku o wartości 3 milionów, który w Polsce nie jest refundowany. Do osiągnięcia celu pozostało jeszcze około 500 tysięcy złotych.

Czytaj także: