Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Za nami 13. edycja akcji Czyste Tatry z udziałem 2 tys. wolontariuszy

 
Pogoda w Tatrach
Fot. czystapolska.org.pl

Szacowany czas czytania: 01:44

W weekend zorganizowana została 13. edycja projektu edukacyjnego Czyste Tatry ekoMałopolska

Na szlaki ruszyło ponad 2 000 wolontariuszy, którzy znieśli z gór niemal 250 kg śmieci.

Rafał Sonik: Ponad dwa tysiące wolontariuszy na szlakach. Wszędzie, gdzie byliśmy jest idealnie czysto. Wreszcie czysta przyjemność obcowania z przyrodą w Tatrach. Jest naprawdę dobrze dzięki Wam, jest naprawdę pięknie dzięki Wam i teraz wspólnie wymyślimy jak zrobić, żeby czyste były również plaże nad jeziorami, lasy i łąki wzdłuż rzek i co najważniejsze chyba po Tatrach – plaże bałtyckie, bo rozpoczęły się wakacje i stan czystości wokół plaż bałtyckich, jak go dotychczas obserwowaliśmy, był niestety fatalny. W ten sposób jak w Tatrach tego się nie da zrobić, ale na pewno znajdziemy inny sposób. Każdy jest dobry, byle był skuteczny.

– mówił Rafał Sonik, założyciel stowarzyszenia Czyste Tatry.

Na Górnej Równi Krupowej, w miasteczku ekologicznym, poza licznymi warsztatami, prelekcjami, quizami i konkursami odbył się również bieg „Czysta Piątka” i akcja dzięki, której w pobliżu Zakopanego zostanie zasadzonych ponad 200 drzew.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „głowy do góry”

Maciej Marculanis: Za nami 13. Edycja Czystych Tatr Eko Małopolska bynajmniej nie pechowa, a bardzo szczęśliwa, pełna edukacji, inspiracji, Biegu Czystej Piątki i pierwszej edycji tego wydarzenia. Pozdrawiamy z naszymi wolontariuszami, ambasadorami z Kasprowego Wierchu. Na pewno widzimy się za rok w jeszcze większej sile, z większą motywacją do działania i zmieniania jakości życia na lepsze i naszego środowiska naturalnego. Pozdrawiamy i do zobaczenia

– mówił prezes Stowarzyszenia Czysta Polska, Maciej Marculanis.

Czyste Tatry ekoMałopolska to projekt edukacyjny organizowana w Zakopanem i Tatrach od 2012 roku. W dotychczasowych 12. edycjach wzięło udział ponad 40 500 wolontariuszy, którzy znieśli z gór niemal 7,5 ton śmieci.

Czytaj także:

REKLAMA