Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Za szybką jazdę stracili prawo jazdy

 

Stracili prawo jazdy. Jechali z nadmierną prędkością

Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, otrzymali również wysokie mandaty i punkty karne.

Wczoraj policjanci zakopiańskiej drogówki w ramach akcji „Wszystkich Świętych” prowadzili działania w rejonie cmentarzy oraz na głównych trasach prowadzących do Zakopanego. Wieczorem w Białym Dunajcu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca pędził 115 km/h w rejonie przejścia dla pieszych prowadzącego m.in. na cmentarz. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 39-latek z powiatu krakowskiego. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna został również ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 punktami karnymi.

Kolejny kierowca, który jechał z nadmierną prędkością został zatrzymany w Poroninie na „zakopiance”. 20-letni kierowca BMW z powiatu nowotarskiego jechał z prędkością 110 km/h. On również stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne.

Czytaj także: