Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zaginięcie turysty. TOPR wzywa do pomocy

 

Niepokojące wieści napływają z Tatr. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR) prowadzą poszukiwania turysty, który w sobotę samotnie podjął wyzwanie zdobycia Czerwonych Wierchów. Mężczyzna do tej pory nie powrócił do domu, a jego samochód nadal stoi zaparkowany w Kirach, przy wejściu do Doliny Kościeliskiej.

Rafał Pięciorak, bo tak nazywa się zaginiony, w sobotę (25.11) rano przesłał swojej znajomej zdjęcia zrobione na Chudej Przełączce w masywie Ciemniaka. Od tamtej pory nie nawiązał z nią ani z nikim innym kontaktu. Zaniepokojona kobieta zgłosiła zaginięcie mężczyzny do centrali TOPR.

Według relacji znajomej, Pięciorak planował jednodniowy wyjazd do Zakopanego, bez zamiaru noclegu. Jego celem były Czerwone Wierchy, a jeśli czas pozwoliłby, również Giewont.

TOPR wzywa do pomocy

Ratownicy TOPR apelują do osób, które mogły widzieć samotnego turystę w rejonie Czerwonych Wierchów lub Giewontu, o kontakt. Każda informacja może okazać się nieoceniona w poszukiwaniach. Kontaktować można się mailowo pod adresem [email protected] lub telefonicznie z centralą TOPR pod numerem 18 206 34 44.

Czytaj także: