Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zakopane: Komunikacja miejska i kolej zamiast samochodu

 

Komunikacja miejska i kolejowa w Zakopanem

Przyjechaliście do Zakopanego samochodem, ale nie chcecie tracić czasu na stanie w korkach i długie poszukiwanie wolnych miejsc na parkingach? Korzystajcie z komunikacji miejskiej i kolejowej.

Agata Pacelt: Zachęcamy do pozostawienia samochodów przy hotelach i pensjonatach. Zakopane jest miastem bardzo przyjaznym do poruszania się na piechotę, ale także dzięki uruchomionym nowym liniom komunikacji miejskiej można teraz bez problemu dostać się z każdej, nawet najbardziej odległej dzielnicy Zakopanego bezpośrednio łatwo, szybko i przyjemnie do centrum naszego miasta, a także zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

W Zakopanem mamy 5 linii autobusowych. Między Zakopanem, a nowym Targiem kursuje pociąg wahadłowy, który zatrzymuje się na wszystkich stacjach i dwóch nowych przystankach: na Misiagach i w Szaflarach skąd łatwo dostaniecie się do tamtejszych basenów termalnych. Na korzystających z tego połączenia czeka w Zakopanem bezpłatny parking.

Agata Pacelt: Daliśmy turystom i mieszkańcom także możliwość skorzystania z darmowego parkingu, który znajduje się przy dworcu PKP. Każdy, kto uda się pociągiem lub miejską komunikacją, będzie się poruszał po Zakopanem lub pociągiem w stronę Nowego Targu czy dalej do Krakowa, może tam zostawić samochód za darmo. Zachęcamy do tego.

Z Agatą Pacelt z Urzędu Miasta w Zakopanem rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Sprawdź rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Zakopanem

Czytaj także: