Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zakopane: Pierwsze klasy zbyt liczne, narzekają rodzice

Pierwsze klasy zbyt liczne. Najgorzej jest w szkole podstawowej nr 2 i 5 W Zakopanem. Od września, w ławkach może zasiąść tu nawet 30 uczniów w jednej klasie. O takiej sytuacji powiadomiła nas jedna z mam, która chce zapisać dziecko do pierwszej klasy.

Pierwsze klasy zbyt liczne

O to czy pierwszoklasiści będą uczyć się w przepełnionych klasach, zapytaliśmy Iwonę Grzebyk – Dulak wiceburmistrz Zakopanego odpowiedzialną między innymi za oświatę:

Iwona Grzebyk-Dulak: W szkole numer 2 na tę chwilę zostanie utworzony 1 oddział i w tej klasie będzie 24 uczniów. I co istotne obecnie w Szkole Podstawowej nr 2 również w klasie pierwszej jest 24 uczniów i w Szkole Podstawowej nr 5 zostaną utworzone 2 oddziały, ponieważ wpłynęło 30 podań dotyczący dzieci z obwodu szkoły, czyli będą dwa oddziały po 15 uczniów. Analizujemy nasze możliwości finansowe, ponieważ też chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Niemniej jednak z uwagi na deficyt blisko 6-milionowy w oświacie może być to trudne do zrealizowania, mimo naszych najszczerszych chęci.

Z Iwoną Grzebyk-Dulak wiceburmistrz Zakopanego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: