Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zakopane: Wieje wiatr. Czy odbędą się dziś Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich?

Czy rozegrana zostanie dzisiejsza popołudniowa rywalizacja o tytuły mistrzyni i mistrza Polski w skokach narciarskich? Wieje momentami silny wiatr, a zawody na Wielkiej Krokwi mają rozpocząć się pierwszą serią treningową o godzinie 15:00. 

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich
Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich/ Fot. pzn.pl

Mówi Dawid Kubacki:

Dawid Kubacki: Dużo bardziej stabilne te skoki były przede wszystkim, a myślę, że to jest fajny krok naprzód. Jest to też fajna baza do dalszej pracy. Przed nami Mistrzostwa Polski, gdzie mam nadzieję będziecie za nas trzymać kciuki. Później trochę laby świątecznej, odpoczynku, naładowania baterii i z uśmiechem ruszamy na Turniej Czterech Skoczni. Chciałbym Wam wszystkim życzyć Wesołych Świąt i do zobaczenia po świętach. Cześć

Tyle utytułowany zawodnik TS Wisła Zakopane. Trzykrotny olimpijczyk, dwukrotny brązowy medalista igrzysk: indywidualnie w 2022 i drużynowo w 2018 roku, a także zdobywca 2. złotych i 3. brązowych krążków mistrzostw świata.

Wróćmy do dzisiejszych zawodów – panie  o czempionat kraju powalczą od 16:45, panowie od 17:00. Tytułu sprzed roku zdobytego w Wiśle będzie bronił Kamil Stoch. Ostatnie kobiece zawody tej rangi rozegrano dwa lata temu w Zakopanem. Wygrała je wtedy Nicole Konderla.

Czytaj także: