Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zakopianka: GDDKiA ogłasza kolejny przetarg

 

GDDKiA ogłasza kolejny przetarg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła kolejny przetarg, na przygotowanie koncepcji poprawy przepustowości odcinka zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami.

Kacper Michno: Ogłosiliśmy przetarg na przygotowanie projektu przebudowy Zakopianki między Nowym Targiem a Szaflarami, na długości około 7 kilometrów chcemy przebudować tę drogę w ten sposób, żeby poprawić bezpieczeństwo pieszych i podróżnych i zwiększyć przepustowość drogi, na której już teraz przejeżdża średnio około 22 tysięcy pojazdów na dobę, jest to oczywiście wartość średnia, bo podczas wakacji i ferii ona się widocznie zwiększa. Przetarg ogłosiliśmy drugi raz, podczas pierwszego postępowania w czerwcu, dwie oferty, które wpłynęły, znacznie przekraczały nasz budżet.

W 2024 roku planowane jest oddanie do ruchu DK47 z Rdzawki do Nowego Targu. Po zakończeniu tej inwestycji cały odcinek między Krakowem a Nowym Targiem będzie drogą dwujezdniową, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Dlatego też konieczne jest rozpoczęcie prac, pozwalających na zwiększenie przepustowości DK47 między Nowym Targiem a Zakopanem.

Czytaj także: