Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zakopiańscy policjanci zatrzymali 7 pijanych kierowców

 

Zakopiańscy policjanci zatrzymali 7 pijanych kierowców

W miniony poniedziałek w Białce Tatrzańskiej policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który miał ponad 0.6 promila alkoholu w organizmie. Taki sam wynik wskazał alkomat u 52-letniego kierowcy, który został zatrzymany do kontroli w minioną niedzielę na osiedlu Janosówka w Zakopanem.

Z kolei w ostatni czwartek na ul. Balzera policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Taki sam wynik wskazał alkomat w przypadku 32-letniej mieszkankę powiatu tatrzańskiego zatrzymanej w Dzianiszu.

W miniony poniedziałek kolejny kierowca – niechlubny rekordzista – wpadł w Zębie. 23-letnie mieszkaniec Pińczowa, miał ponad 1.7 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w rejonie osiedla Ustup w Zakopanem ten sam patrol zatrzymał kolejnego pijanego kierowcę. Tym razem był to 56-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego, który miał w organizmie blisko 0.6 promila alkoholu. Trzeci tego dnia kierujący po alkoholu został zatrzymany w Nowem Bystrem – Słodyczki. 39-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego miał ponad 0.25 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy wymienieni kierujący już stracili swoje prawa jazdy

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 1 roku do 15 lat, świadczenie pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł oraz 15 pkt. karnych

– przypomina asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Czytaj także: