Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zakopiańskie ulice to droga przez mękę

Trwa budowa dwóch rond na zakopiance na wjeździe do Zakopanego, ale i w samym mieście jazda po ulicach to droga przez mękę.

zamknięte dwa ronda w Zakopanem
Fot. zakopane.pl

Zakopiańskie ulice to droga przez mękę

Trwają remonty na dwóch rondach. Przeciąga się budowa podniesionego skrzyżowania na ul. Makuszyńskiego. Kierowcy są zdezorientowani. Nigdy nie wiadomo kiedy przejazd przez to skrzyżowanie będzie możliwy:

Łukasz Filipowicz: Tam jest sytuacja o tyle utrudniona, że to nie tylko remont samego skrzyżowania, ale tam się spotykają dwie bardzo duże magistrale wodociągowe i tam mamy potężny wodociąg, który zasila znaczny obszar miasta i tam były bardzo duże awarie. W związku z tą przebudową robimy całkiem nową tą magistrale. Tam jest to wszystko przebudowane, dlatego to tak długo trwa. Tak naprawdę serwis dopiero zszedł z tej budowy 10 czerwca, więc my teraz już musimy wykonać skrzyżowanie i te prace zakończą się planowo do końca tego miesiąca. Także już na lipiec-sierpień to skrzyżowanie będzie funkcjonowało bez utrudnień.

Radio Alex: Trwają utrudnienia na rondzie Jana Pawła II. Jak długo to potrwa i co tam się dzieje?

Łukasz Filipowicz: Tutaj bym prosił wszystkich mieszkańców o cierpliwość. Utrudnienia na rondzie wynikają z tego, że tam wydaliśmy zezwolenie w końcu na długo blokowaną inwestycję geotermii podhalańskiej. Ten rurociąg pójdzie teraz w stronę w górę i w stronę ulicy Karłowicza, więc to umożliwi dopięcie do geotermii kolejnych obszarów miasta. Natomiast dlatego to robimy teraz, że to po prostu geotermia chciała realizować, ale przez wiele miesięcy nie było zgody. My tę zgodę wydaliśmy. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości w najbliższych dniach, czyli wtorek, środa. W tym tygodniu będzie lany asfalt, więc to rondo będzie niestety, ale zamknięte. Ale już potem geotermia będzie sobie pracować nad swoją infrastrukturą wyżej, czyli już tam na drodze do Kuźnic, więc nie będzie to aż tak uciążliwe. Natomiast jeszcze do końca tego tygodnia musimy się przygotować na te uciążliwości na tym rondzie na rondzie. Na rondzie Chramca będzie też wymiana nakładki asfaltowej, także też, żeby usprawnić to rondo, bo ono już też było dosyć zniszczone, więc tam będzie wymieniana cała nawierzchnia. Tam prace będą prowadzone w nocy, żeby te uciążliwości były jak najmniejsze i od 21:00 do 5:00 rano nie będzie wjazdu po prostu tym traktem do Zakopanego. Będzie trzeba korzystać z objazdu na drodze do Olczy, ewentualnie z innych wjazdów do miasta.

Z Łukaszem Filipowiczem, burmistrzem Zakopanego rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Czytaj także: