Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zawody w powożeniu sportowym w Ludźmierzu. ”To kultywowanie tradycji”

 

Zawody w powożeniu sportowym w Ludźmierzu

Na hipodromie w Ludźmierzu dwudniowe zawody w powożeniu sportowym i konkurs zrywki drewna. Na temat tego wydarzenia rozmawialiśmy z Maciejem Baraniakiem, prezesem Podhalańskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego ,,Pro-Nati”:

Maciej Baraniak: Zarówno w tych typowych, sportowych konkurencjach, jak i w zrywce drewna, najważniejsze to sprawdzenie wartości użytkowej koni, wytrzymałości, dzielności, temperamentu. Zarówno położenie, jak i zrywka, jest to kultywowanie tradycji powożenia, jako istotnego elementu naszej kultury regionalnej. Można powiedzieć, że i kultury narodowej. Pula nagród rzeczowych to około 18 tysięcy złotych, także myślę, że jest o co walczyć.

Jak prezentuje się program zawodów?

Maciej Baraniak: Sobota (19.08.) o godzinie dziewiątej próba ujeżdżenia, zaprzęgi sportowe. O czternastej maraton, czyli próba terenowa, w trakcie której zawodnicy mają do pokonania 5 przeszkód terenowych. Natomiast w niedzielę (20.08.) o godzinie dziesiątej konkurs zręczności powożenia, a o godzinie piętnastej konkurs zrywki drewna. Gwarantujemy bardzo dobrze zaopatrzony bufet i liczne atrakcje dla najmłodszych, przejażdżki na kucach i wiele innych, ale już nie będę zdradzał, przekonają się Państwo na miejscu, że warto na imprezę organizowaną przez ,,Pro-Nati” po raz kolejny przyjechać i zobaczyć te wspaniałe zaprzęgi w akcji.

Zawody w powożeniu sportowym w Ludźmierzu. Program YH 3 5L:

fot. FB/ Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie Pro Nati
Zawody w powożeniu sportowym w Ludźmierzu – Plakat

Czytaj także: