Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Zimowe Igrzyska Olimpijskie: czas na podsumowanie kolejnych startów Polaków

Mamy dla was  kolejną porcję olimpijskich podsumowań startów sportowców z naszego regionu.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie
Fot. facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski

Szacowany czas czytania: 02:04

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie

W mijającym tygodniu m.in. Grzegorz Galica z KS Turbacz XC Klikuszowa jako najlepszy z polskich biathlonistów zajął 33. miejsce w biegu na 20 km. Na starcie tej konkurencji stanęło w sumie czterech Polaków. 43. był Marcin Zawół, 49. – Konrad Badacz, a 61. – Jan Guńka, również zawodnik Turbacza. Na tym samym miejscu zakończył start w kombinacji norweskiej najlepiej spisujący się biało-czerwony Kacper Jarząbek z TS Wisłą Zakopane. 35. był Miłosz Krzempek z WSS Wisła.

Wracamy do biathlonu, tym razem bieg na 15 km kobiet i najlepsza z biało-czerwonych Natalia Sidorowicz. Wychowanka BKS WP Kościelisko, obecnie zawodniczka AZS AWF Katowice zajęła 23. miejsce.

Pierwszy start olimpijski ma za sobą zakopianka Maryna Gąsienica-Daniel. We wczorajszym bardzo trudnym technicznie supergigancie była 18. Trasa była tak wymagająca, że do mety nie udało się dojechać aż 17. alpejkom, w tym np. złotej medalistce w tej konkurencji z 2018 roku z Pjonczangu Czeszce Ester Ledeckiej.

Pora na kilka zapowiedzi najbliższych startów. Dzisiaj (13.02) o godz. 14. nasi biathloniści ruszą na trasę 10-km sprintu. Tu ponownie zobaczymy zawodników klubu z Klikuszowej czyli Galicę i Guńkę. Jutro (14.02) natomiast o 14.45 sprint pań na 7,5 km. Tu m.in. zobaczymy zawodniczki BKS WP Kościelisko Joannę Jakiełę i Annę Mąkę oraz Sidorowicz.

Od ok. 18.45 kolejna porcja wrażeń, czyli skoki narciarskie na dużym obiekcie. Tu startują: nasz Kamil Stoch, srebrny medalista tych igrzysk z normalnej skoczni Kacper Tomasiak oraz Paweł Wąsek.

Będzie też wiele emocji w męskich panczenach, gdzie na tor ruszy nasza najlepsza męska trójka czyli Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek. Czy tym razem dopisze im szczęście? Zobaczymy. Biegi na 500 od godz. 17.

No i tor krótki, czyli short track. O 20.15 na 1500 m ćwierćfinałach powalczą Michał Niewiński i Felix Pigeon.
Panie, w tym Natalia Maliszewska i Gabriela Topolska ok. 21.00 zaczną kwalifikacje na dystansie 1 000m

Niedziela (15.02) to kolejne zaciskanie kciuków za Marynę Gąsienicę-Daniel. Zawodniczka zakopiańskiego TS Wisła powalczy w swojej koronnej konkurencji, czyli slalomie gigancie. Tego dnia w igrzyskach zadebiutuje Aniela Sawicka.

Nasze ekipy biathlonowe ruszą do boju o 11.15 biegiem na 12,5 km mężczyzn, o 14.45 na 10 km kobiet. Około godziny 17. na dystansie 500 m walczyć będą panczenistki, w tym absolwentki zakopiańskiej Szkoły Sportowej Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek-Nogal.

Niedzielny wieczór (18.45) to także skoki narciarskie kobiet na dużej skocznia z naszą Polą Bełtowską oraz Anną Twardosz.

Autorka: Joanna Koczyńska-Chmiel

REKLAMA