Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Za nami występy kolejnych sportowców związanych z regionem
Już od ponad tygodnia we Włoszech trwają zmagania w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Nie brakuje na nich sportowców związanych z naszym regionem. Mają oni za sobą kolejne występy. Jak sobie poradzili?

Szacowany czas czytania: 01:20
Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Za nami występy kolejnych sportowców związanych z regionem
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 7. miejsce slalomie gigancie. To jej najlepszy występ na igrzyskach do tej pory, ponieważ zawodniczka zakopiańskiego TS Wisła biorąc czterokrotnie udział w ZIO – zajmowała do tej pory w swojej koronnej konkurencji odpowiednio: w Soczi (2014) 32., Pjongczangu (2018) 27. i w Pekinie 8. miejsce. W minioną niedzielę Zakopiance do medalu zabrakło 0,13 sekundy.
Występy mają też już za sobą będące absolwentkami zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – łyżwiarki, czyli Kaja Ziomek-Nogal i Andżelika Wójcik.
Obie zawodniczki rywalizowały na dystansie 500 metrów. Ostatecznie Kaja Ziomek-Nogal uplasowała się na 6. lokacie, tracąc do podium 0,12 sekundy. Andżelika Wójcik skończyła rywalizację na 11. lokacie. 17. była z kolei trzecia z reprezentantek Polski – Martyna Baran.
Pozycje w drugiej dziesiątce zajęła natomiast większość polskich biathlonistek – w biegu na dochodzenie na dystansie 10 kilometrów. Kamila Żuk – wychowanka BKS WP Kościelisko była 12. Tuż za nią uplasowała się Natalia Sidorowicz.
Zawodniczka urodzona w Zakopanem dokonała jednak nie lada sztuki, gdyż na 13. pozycję przesunęła się z 41. lokaty! O 12 pozycji „podskoczyła” za to Joanna Jakieła – zawodniczka wspomnianego BKS WP Kościelisko, która starowała z 28. miejsca, a zawody kończyła jako 16.
Awans o kilka pozycji zanotowała również Anna Mąka – kolejna z zawodniczek klubu z Kościeliska, uczestnicząca w igrzyskach we Włoszech. Zajęła ona 40. miejsce, startując z 45. lokaty.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Maryna Gąsienica-Daniel kończy gigant na siódmym miejscu