Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zmarł Andrzej Brandstatter. Znamy datę pogrzebu

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w kaplicy cmentarnej na cmentarzu w Lublinie przy ulicy Unickiej w piątek, 17 maja 2024 roku o godz. 13:00, po czym nastąpi złożenie zmarłego do grobu.

Zmarł Andrzej Brandstatter

ANDRZEJ BRANDSTATTER [*]

W dniu 13 maja 2024 roku odszedł do Lepszego Świata Andrzej Brandstatter – założyciel Fundacji Pro Artis, a prywatnie mój kochany Mąż. Odszedł tak nagle, nieoczekiwanie… Wraz ze sobą zabrał cząstkę mnie…

Przez 26 lat wspólnego życia byliśmy nierozłączni, a od 2007 roku wspólnie działaliśmy na rzecz stworzonej przez Niego Fundacji. Wierchowe Spotkania to były chwile, na które Jędruś czekał cały rok. Każdego roku po powrocie z koncertów, już następnego dnia zaczynał planować kolejne.

Tegorocznych Wierchowych Spotkań nie doczekał, a miał wszystko już zaplanowane w szczegółach.

Jędruś nigdy się nie skarżył, nie narzekał, choć życie Go nie oszczędzało. Był człowiekiem cierpliwym, wyrozumiałym i bardzo ciepłym. Cieszył się, mogąc innym sprawić radość.
Kochał muzykę ludową, a przekazywanie jej młodym podczas warsztatów sprawiało Mu ogromną satysfakcję. W ostatnim czasie organizacja Wierchowych Spotkań stawała się coraz trudniejsza. Jędruś nie poddawał się, szukał sponsorów, walczył o każdy „grosz”, by móc zaprosić więcej dzieci do Zakopanego.

Dziękuję w imieniu swoim i Jędrka Wszystkim, którzy razem z nami tworzyli Fundację.
Dziękuję za bardzo licznie nadesłane wyrazy współczucia, słowa otuchy, rozmowy tak bardzo mi teraz potrzebne. To daje mi przekonanie, że Jędruś był ważny dla tak wielu ludzi.
Te wszystkie Wierchowe Spotkania, koncerty, nagrane płyty, zdjęcia, Jego piękny, ciepły głos, wspólnie spędzone lata z ukochanym i bardzo silnym, choć schorowanym Człowiekiem są teraz moim Pocieszeniem…

Pogrążona w rozpaczy
Żona
Małgorzata Brandstatter

Spełniając Jego życzenie wypowiedziane kiedyś w naszej wspólnej rozmowie, pochowany będzie w Lublinie. Zostanie tu ze mną na zawsze.

– napisała na Facebooku Fundacji Andrzeja Brandstattera Pro Artis żona Andrzeja Brandstattera.

Czytaj także: