Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Zmiana nazwy ulicy w Kościelisku. Zakończyły się społeczne konsultacje

 

Zmiana nazwy ulicy w Kościelisku

Dwa tygodnie trwały społeczne konsultacje w sprawie zmiany nazwy fragmentu ulicy Nędzy Kubińca. Ta część drogi, która przebiega obok sanatorium Bronisławy i Kazimierza Dłuskiego miałaby nosić imię tego sławnego małżeństwa.

Głosy 55 osób uznano za ważne. 32 głosy były za zmianą nazwy ulicy, 18 było przeciw. 5 osób, członkowie rady sołeckiej-zajęli stanowisko neutralne, argumentując, że wypowiadać się w tej sprawie powinni jedynie mieszkańcy drogi, której miałaby dotyczyć zmiana. Wśród argumentów za przeważał ten, że ta część obecnej ul. Nędzy Kubińca była pierwszą w Kościelisku drogą i prowadziła właśnie do sanatorium Dłuskich. W argentach przeciw dominowały problemy mieszkańców tego odcinka drogi, którzy będą musieli wprowadzić zmiany w dokumentach.

Jak czytamy w raporcie podsumowującym konsultacje społeczne, zmiana adresu nie wpływa na konieczność wymiany paszportów, dowodów osobistych ani praw jazdy, gdyż dokumenty te nie zawierają adresu. Zmiana adresu konieczna jest w dowodzie rejestracyjnym samochodu i wynosi 40zł.

Koszty dotyczące zmiany adresu w Krajowym Rejestrze Sądowym będą musieli ponieść również właściciele firm.

Czytaj także: