Radio Alex 105.2 FM Zakopane

ZUS: Rusza dyżur telefoniczny „Projekty edukacyjne ZUS” dla nauczycieli

 

Projekty edukacyjne ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu zaprasza dyrektorów, nauczycieli i doradców zawodowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych na dzisiejszy dyżur telefoniczny „Projekty edukacyjne ZUS”, które będą mogli realizować w nowym roku szkolnym.

Anna Szaniawska: Ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie. Ryzyka socjalne jak: choroba, macierzyństwo, niezdolność do pracy, śmierć żywiciela rodziny, wypadek przy pracy czy starość, dotyczą właściwie każdego z nas. Są to zdarzenia, które pogarszają sytuację materialną i uniemożliwiają lub utrudniają zdobycie pieniędzy na utrzymanie. Wiedzę o nich należy przekazywać już od najmłodszych lat. Dlatego warto o ubezpieczeniach społecznych mówić już w szkole, szczególnie przed rozpoczęciem życia zawodowego. Jest to wiedza bliska życiu.

Dlatego nowosądecki oddział ZUS zaprasza dyrektorów, nauczycieli, doradców zawodowych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych na dyżur telefoniczny dotyczący projektów edukacyjnych ZUS, które będą mogły już realizować w nowym roku szkolnym. Dyżur telefoniczny odbędzie się 23 sierpnia w godz. 10.00 – 12.00. Ekspert odpowie na pytania, w jaki sposób szkoły mogą przystąpić do projektu, kiedy można umówić się na lekcje instruktażowe, a takie o darmowych materiałach edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli Zapraszamy nauczycieli z miast: Nowy Sącz, Gorlice, Limanowa, Nowy Targ, Zakopane oraz powiatów: nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. Dyżur odbędzie się pod numerem telefonu: 18 449 85 45.

Mówiła Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.

Czytaj także: