Radio Alex 105.2 FM Zakopane

ZUS w Nowym Sączu zaprasza na konferencję o bezpieczeństwie socjalnym kobiet

 

Dziś oddział ZUS w Nowym Sączu organizuje konferencje „Bezpieczeństwo socjalne Kobiet”, która odbędzie się w godz. 10-14 w budynku ZUS przy ul. Węgierskiej

Mówi Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego:

Anna Szaniawska: W czasie spotkania zostaną omówione między innymi tematy związane z ustaleniem uprawnień do urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego, ojcowskiego w aspekcie obowiązujących przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Prelegentami na konferencji będą przedstaw Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Fundusz Zdrowia,  Stowarzyszenia Kobiet do walki z rakiem piersi Europa Donna Nowy Sącz i oczywiście Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W czasie spotkania zostaną omówione m. in. tematy związane z ustaleniem uprawnień do urlopu i zasiłku macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu ojcowskiego w aspekcie obowiązujących przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Prelegentami konferencji będą przedstawiciele: Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Donna Europa – Nowy Sącz.

Czytaj także: