Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Biblioteka w Zakopanem zaprasza na warsztaty pisania „Światy do opisania”

"Światy do opisania" to tytuł warsztatów pisarskich które odbędą się w zakopiańskiej mediatece, która ma swoją siedzibę w budynku dworca kolejowego. Poprowadzą je znani reportażyści. Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego organizuje zajęcia kierowane do osób, które chciałyby popracować nad swoim warsztatem pisarskim, opisać ciekawą historię, ale zastanawiają się nad formą opowieści.

Biblioteka w Zakopanem zaprasza na warsztaty pisania i opowieść

Spotkanie będzie okazją do tego by porozmawiać też o źródłach, informatorach i weryfikacji faktów. O tym, czy należy pisać o wszystkim, czego się dowiemy. Warsztaty mają uwrażliwić na język, którego używamy. Zaciekawić ludźmi, o których, choć żyją obok, niewiele wiemy.

Zajęcia poprowadzą:

  • Marcin Żyła (autor reportaży, wywiadów i opowiadań, pływał na statku ratowniczym „Lekarzy bez Granic”, jako jedyny polski reporter widział eksodus 2 mln uchodźców z Sudanu Południowego. Laureat Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieria de Mello (2023),
  • Anna Goc (dziennikarka, autorka pierwszej w Polsce książki reporterskiej o osobach głuchych i ich walce o prawo do własnego języka. Laureatka m.in. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody im. Beaty Pawlak, Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski oraz Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, wyróżniona w konkursie „Pióro Nadziei” Amnesty International).

Uczestnikami mogą być zarówno licealiści, studenci, jak i seniorzy.

Bożena Gąsienica: Marcin Żyła i Anna Goc są to dziennikarze związani z Tygodnikiem Powszechnym. Podczas spotkania, warsztatów będzie można poznać tajniki pisania. Będzie można znaleźć odpowiedzi na to, co należy uwzględniać w opisywanym przez siebie świecie, jak weryfikować informacje, jak budować utwór literacki. Warsztaty są skierowane zarówno dla licealistów ostatnich klas, jak i dla studentów oraz seniorów. Wszystkie osoby piszące nawet bloga, chociażby w internecie, serdecznie zapraszamy po to, żeby podszkolić swój warsztat

– mówiła Bożena Gąsienica dyrektorka biblioteki miejskiej w Zakopanem.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: tel. 667 226 225 lub mbp@biblioteka.zakopane.eu. Termin: 22 kwietnia 2024r. od godz. 10:00.

Fot. biblioteka.zakopane.eu

Czytaj także: