Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Festiwal im. Jana Kantego Pawluśkiewicza rozpoczęty. W Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu pokazy filmów, warsztaty, wystawa i wiele innych wydarzeń

 

Festiwal im. Jana Kantego Pawluśkiewicza: Dziś w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu rozpoczyna się I edycja

W programie: pokazy filmów z muzyką nowotarskiego kompozytora, warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, wernisaż i otwarcie wystawy, promocja książki „Księgi Nieczyste”- Zygmunta Koniecznego i Jana Kantego Pawluśkiewicza. Dodatkowo podczas finału Festiwalu odbędzie się recital Janusza Radka. Na wszystkie inicjatywy wstęp wolny.

Dziś (3 kwietnia) po południu przedstawieni zostaną finaliści II etapu Konkursu na Interpretacje Utworów Jana Kantego Pawluśkiewicza.

4 kwietnia (czwartek) o godz. 10:00 Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży „Jak kury kruszą mury?” – wstęp wolny, sala widowiskowa MCK.

Festiwal będzie miał formułę konkursową. W jego trakcie będą odbywać się warsztaty interpretacji utworów artysty.

Andrzej Lichosyt: Jury wybierze szczęśliwców, którzy wezmą udział w warsztatach wokalnych i aktorskich, które będą odbywać się w Miejskim Centrum Kultury przez kilka dni z pedagogami artystycznych szkół wyższych. Natomiast w sobotę 6 kwietnia odbędzie się koncert galowy i wyniki tych warsztatów będziemy mogli zobaczyć na koncercie z bandem na żywo. W ramach festiwalu będziemy mogli obejrzeć jeden z filmów, do których mistrz napisał muzykę.

Z Andrzejem Lichosytem pomysłodawcą festiwalu im. Jana Kantego Pawluśkiewicza rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

Fot. mck.nowytarg.pl

Czytaj także: