Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Hokeiści PZU Podhale Nowy Targ powołani do kadry na zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata Elity

 

Hokeiści PZU Podhale Nowy Targ powołani do kadry na zgrupowanie przed Mistrzostwami Świata Elity

1 kwietnia zainaugurowane zostaną w Jastrzębiu-Zdroju przygotowania polskich hokeistów do mistrzostw świata elity, które w maju rozegrane zostaną w czeskiej Ostrawie. Na zgrupowanie trener Robert Kalaber powołał 22 zawodników, są wśród nich nasze Szarotki: bramkarz Paweł Bizub, obrońca Marcin Horzelski i napastnicy Damian Kapica, Filip Wielkiewicz, Jakub Worwa i Patryk Wronka (wszyscy PZU Podhale Nowy Targ).

Po zgrupowaniu planowane jest rozegranie w sumie ośmiu sparingów: z Węgrami (Krynica, 12 i 13 kwietnia), Słowenią (Bytom, 18 i 19 kwietnia), Wielką Brytanią (26 i 27 kwietnia, Nottingham), Słowacją (3 maja, Żylina) i Danią (7 maja, Sosnowiec). Niestety kadry nie zobaczymy w Nowym Targu, ponieważ szkoleniowiec zaplanował treningi kolejno w Jastrzębiu-Zdroju, Krynicy, Bytomiu i Sosnowcu.

Same mistrzostwa elity wystartują 10 maja a naszymi grupowymi rywalami w Ostrawie będą: Łotwa, Szwecja, Francja, Słowacja, USA, Niemcy i Kazachstan. W tej imprezie Polacy wystąpią po 22-letniej przerwie.

Czytaj także: