Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” 2024 rozpoczęty!

Można już się zgłosić do IX edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Jest on prowadzony w trzech etapach i skierowany nie tylko do Kół Gospodyń Wiejskich, ale i stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich do udziału w tym wydarzeniu.

Bitwa Regionów 2024 – już można zgłaszać się do konkursu

Organizatorem konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zgłoszenia należy wysyłać drogą elektroniczną do 5 maja poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza.

Więcej informacji i formularz na stronie: www.bitwaregionow.pl

Konkurs Bitwa Regionów wpisuje się w idee #KUPUJŚWIADOMIE


A oto fragment regulaminu:

Etap I – komisja kwalifikacyjna, na podstawie oceny formularzy zgłoszeniowych, utworzy listę rankingową prac konkursowych. Do udziału w wydarzeniach regionalnych I etapu konkursu przejdą KGW, które znajdą się na najwyższych pozycjach list rankingowych. W każdym wydarzeniu weźmie udział maksymalnie 20 KGW. Zespoły biorące udział w I etapie, które zostaną najwyżej ocenione przez komisje konkursowe podczas danego wydarzenia regionalnego, zostaną zakwalifikowane do II etapu, tj. półfinału konkursu.

Etap II – KGW, które zajmą 1. miejsce w wydarzeniach regionalnych, biorą udział w półfinałach wojewódzkich. 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, kwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.

Etap III – Finał z udziałem 16 KGW.

Komisje i jury konkursowe składające się z lokalnego eksperta kulinarnego oceniają potrawę pod względem kompozycji smakowej składników, aromatu potrawy, tekstury poszczególnych elementów potrawy. Ocenie podlega również wykonanie i sposób prezentacji potrawy konkursowej, m.in. regionalne elementy dekoracyjne i estetyka podania.

Nagrodami w konkursie są nagrody pieniężne oraz nagrody dodatkowe przyznawane na każdym etapie konkursu.