Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Marka Tatrzańska: Podczas uroczystej gali rozdano statuetki. Poznajcie laureatów

 

Marka Tatrzańska: Z 26 podmiotów nominowanych w trzech kategoriach do uzyskania znaku jakości  wybrano trzynastu laureatów

Marka Tatrzańska

W kategorii Pierwszej – produkty spożywcze Marki Tatrzańskiej nie przyznano. Najwięcej nagrodzonych znalazło się w trzeciej kategorii. To usługi handlowe, noclegowe i inne. Wśród nich znalazł się między innymi Jan Krzeptowski Sabała przewodnik Tatrzański, Bartłomiej Zubek za Tatra Green Haus, dwa zespoły regionalne, Zofia Majerczyk za prowadzoną przez siebie pracownię artystyczną, czy wydarzenie Anety Larysy Knap pod nazwą Polki Folki.

Zofia Majerczyk: Dla mnie jest to nagroda za to, co ja dla tej kultury tutaj robię. To już jest druga moja Marka Tatrzańska. W 2010 miałam jedną właśnie za hafty i teraz za przygotowanie i stworzenie pracowni takiej artystycznej, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci, młodzieży, czasami dorośli się pojawią. Z malarstwa, z haftu, z bibułkarstwa robimy kwiatuszki.

Radio Alex: A jeszcze zdradź gdzie postawisz tą markę tatrzańską? Czy między obrazami malowanymi na szkle, czy między pięknie haftowanymi gorsetami, czy może między tymi aniołkami?

Zofia Majerczyk: Nie, muszę Ci powiedzieć, że mam wszystkie swoje odznaczenia wystawione na półeczce i ta Marka Tatrzańska będzie właśnie na tej półeczce z odznaczeniami.

Radio Alex: Urządzasz pokazy mody na całym świecie, bywasz nawet w Dubaju i tam jesteś doceniana. W związku z tym, czy taka Marka Tatrzańska ma dla Ciebie znaczenie i jakie?

Aneta Larysa Knap: Oczywiście, że tak. Przede wszystkim bardzo wyjątkowe. Ja tutaj też trzymam kciuki za takie lokalne gale, które właśnie dopingują, mobilizują artystów, przedsiębiorców, różne osoby ambitne, takie jednostki, które otrzymując właśnie taką statuetkę, taką nominację, mają ochotę rozpędzić się w tym, co robią. Myślę, że to motywuje właśnie, że to jest doceniane właśnie na własnym podwórku.

Z Zofią Majerczyk Owczarek i Anetą Larysą Knap rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska.

W kategorii Drugiej: Wyroby i produkty rękodzielnicze statuetki otrzymali Piotr Majerczyk za dudy Podhalańskie, Anna Malkuch za haft angielski i Anna Sieczka za strzępki do tradycyjnych chust i szali.

Piotr Bąk: Po Markę Tatrzańską mogą sięgnąć wszyscy, pod warunkiem, że standard tego, co wykonują usługi, produktu, dzieła jest na odpowiednim poziomie. I jakby zamysł tego twórcy, tego regulaminu, świętej pamięci Jerzego Zacharki był właśnie taki, aby większość twórców, większość producentów, większość usługodawców w Zakopanem i w całym powiecie posiadała Markę Tatrzańską. Żeby przybywający tutaj turysta gość przede wszystkim korzystał z tego produktu, tej usługi, która jest markowa.

Z Piotrem Bąkiem Starostą Tatrzańskim rozmawiała Beata Denis-Jastrzębska. Uroczysta gala wręczenie statuetek Marki Tatrzańskiej odbyła się w Teatrze im Stanisława Ignacego Witkiewicza na scenie Atelier.

Czytaj także: