Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Mścił się na byłej dziewczynie. Został zatrzymany, usłyszał zarzuty

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 29-letniego mieszkańca Krakowa za zniszczenie mienia i naruszenie miru domowego. Za popełnione z zazdrości przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Mścił się na byłej dziewczynie

Kilka miesięcy temu, na terenie Rabki-Zdroju nieznany sprawca wtargnął na teren jednej z posesji i uszkodził samochód. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła. Sprawca ponownie wtargnął na teren posesji, wybił szybę w samochodzie, porysował pozostałe szyby i odkręcił pokrywę silnika. W sylwestrową noc, przeciął metalowe ogrodzenie i porysował wszystkie szyby w samochodzie. Wartość poniesionych strat wyceniono łącznie na ponad 13 tys. zł.

29-latek z Krakowa został zatrzymany w miejscu zamieszkania, w piątek 5 grudnia zeszłego roku. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim kilka gramów mefedronu.

Jeszcze tego samego dnia podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego oraz posiadania środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz do jej miejsca zamieszkania. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 100 tys. zł.

Czytaj także: