Radio Alex 105.2 FM Zakopane

Piłka nożna na Podhalu: Podsumowanie weekendu III, IV i VI ligi

 

Piłka nożna na Podhalu: Podsumowanie weekendu III, IV i VI ligi

NKP Podhale Nowy Targ

Trzecioligowy NKP Podhale Nowy Targ w spotkaniu 26 kolejki pokonał u siebie 3:1 Orlęta z Radzynia Podlaskiego i obecnie jest na 15 miejscu tabeli.

W czwartej lidze Lubań Maniowy uległ na wyjeździe 0:3 Dalinowi Myślenice i zajmuje 7 lokatę. Watra Białka Tatrzańska natomiast z wynikiem 0:0 w Limanowej znajduje się na 13 miejscu. Jedyna podhalańska drużyna grająca w piątej lidze czyli LKS Szaflary uległa 2:3 drugiemu składowi Unii Tarnów i kończy weekend na 16 pozycji w tabeli.

Piłkarska 6. liga

W miniony weekend na boiskach okręgu podhalańskiego walczyły zespoły piłkarskiej szóstej ligi.
Orkan Raba Wyżna na wyjeździe pokonał 1:0 LKS Jodłownik, Huragan Waksmund zremisował 1:1 z AKS Ujanowice. Babia Góra Lipnica Wielka u siebie wygrała 5:0 ze Słomką Siekierczyna, a Turbacz Mszana Dolna 5:1 z Gorcami Kamienica. Jordan Jordanów odnotował jednobramkowe zwycięstwo nad Krokusem Przyszową. Z kolei Wiatr Ludźmierz pokonał 3:2 Płomień Limanową, Zawrat Bukowina Tatrzańska uległ 0-1 Lubaniowi Tylmanowa. Na czele tabeli z 40 pkt znajduje się Jordan Jordanów a kolejne lokaty zajmują Zawrat Bukowina Tatrzańska i Huragan Waksmund .

W tym tygodniu nie wszystkie spotkania 17. kolejki Podhalańskiej A klasy zostały rozegrane

Z powodu złego stanu boiska odwołano mecz Wierchy Lasek z Granitem Czarna Góra. Ma się on odbyć 8 maja. Także spotknia Przełęczy Łopuszna z Dunajcem Ostrowsko i Boru Dębno z Jarmutą Szczawnica przesunięto na inny, w tej chwili nie określony jeszcze termin.

W pozostałych meczach KS Chabówka uległ 1:4 Wiśle Czarny Dunajec, Orawa Jabłonka pokonała 4:0 KS Łapsze Niżne, Skalni Zaskale zremisowali 3:3 z KS Zakopane, a drugi skład Lubania Maniowy wygrał 2:1 z Czarnymi Czarny Dunajec. Na czele tabeli z 40 pkt znajdują się piłkarze Orawy Jabłonka i Lubań II Maniowy a mający pkt mniej zespól Wisły Czarny Dunajec znajduje się na 3 miejscu.

W pierwszej grupie B klasy Delta Pieniążkowice uległa 3:4 Skawianinowi Skawa, Lawina Spytkowice pokonała 1:0 Janosika Sieniawę, Luboń Skomielna Biała 5:5 zremisowała z Szarotką Rokiciny Podhalańskie, a Unia Naprawa wysoko, bo 8:2 wygrała z Podgórkami Krauszów.

Na czele tabeli w tej grupie znajduje się Unia Naprawa, drugie miejsce zajmuje Luboń Skomielna Biała, a trzecia jest Szarotka z Rokicin Podhalańskich.

W drugiej grupie w miniony weekend rozegrano tylko dwa spotkania. Gorc Ochotnica 5:0 pokonał KS II Zakopane, a Watra II Białka Tatrzańska na Wyjeździe wygrała 8:2 ze Spiszem Krempachy.

Spotkania Sokolica Krościenko z Gronikiem Gronków i Łęgi Nowa Biała ze Spływem Sromowce Wyżne odwołano.

W tej grupie liderem tabeli jest Watra II Białka Tatrzańska przed Sokolicą Krościenko i Gorc Ochotnica.

Czytaj także: